*המידע שבמאמר הוא מידע כללי ואין לראות בו המלצה כלשהי לטיפול כלשהו ובכל מקרה יש להתייעץ עם רופא מוסמך.
להתייעצות עם ד"ר טל לחצו כאן

פסיכולוג ספורט

תחום פסיכולוגית הספורט צובר תאוצה בשנים האחרונות ברפואת הספורט. הספורטאי יכול לחוות קשיים רגשיים שונים, כחלק ממבנה האישיות שלו או כחלק מאופי הפעילות בה הוא עוסק.

קיימים ענפי ספורט שונים בהם מסגרת התחרות או האתגר היא שונה. בענפים מסויימים הספורטאי יתחרה לבד – ייתכן מול אחרים או ייתכן מול השגיו עצמו. בענפים אחרים ישתתף בפעילות כחלק מקבוצה.

כל סוג פעילות יכול לגרום לקשיים שונים – כמעט כל ספורטאי יחווה קשיים רגשיים במהלך חייו הספורטיביים. מחרדות לביצוע, עמידה מול קהל, תחושות גופניות שונות, מצב רוח ירוד, הפרעות אכילה ועוד…

אצל ילדים ונוער קשיים אחרים ונוספים – התמודדות עם ההתבגרות, קשיים חברתיים כתצואה מהחיים האינטנסיביים אותם הם מנהלים וכו'.

קשיים אלו יגרמו לספורטאי לבסוף לירידה בביצועים ואי יכולת להגיע לתוצאות מקסימליות עבורו. במקרים קיצונים הספורטאי יכול להחליט להפסיק את פעילותו הספורטיבית או אפילו להכנס למצבי דכאון וחרדות שונים.

פסיכולוג הספורט במרפאתנו הינו פסיכולוג קליני המתמחה בטיפול בספורטאי ובבעיותיו השונות. בסדרת שיחות וטיפולים רגשיים ינסה לאבחן את מקור הבעיה, לבחור דרך טיפול אישית, מתאימה ונכונה ולטפל בספורטאי באופן הדרגתי.

מטרת הטיפול היא לבסוף למנוע קשיים רגשיים, להקל על קשיים קיימים בההתמודדות בענף הספורט בו הספורטאי עוסק ולעזור לספורטאי למקסם את יכולותיו.

לפרטים נוספים פנו אלינו…

תגיות: