פיזיותרפיה לניתוחים

פיזיותרפיה לניתוחים

לעיתים ספורטאים נפצעים. ייתכן כתוצאה מהפעילות או התחרות בה משתתפים או ייתכן שנפצעו במהלך פעילות אחרת.  לרוב, זה קורה בזמן הכי לא צפוי ובשיא היכולת הגופנית.

לצערנו, לא בכל הפציעות ניתן לטפל באופן שמרני (ראו כתבה נוספת על טיפול בפציעות..). לעיתים הטיפול השמרני אינו נותן את האפקט המספק ולא מצליח להחזיר את הספורטאי לפעילות.  קיימות גם פציעות שהטיפול הראשוני בהן הוא ניתוחי בלבד. במקרים אלו, אנו מפנים את המטופל לאורתופד ספורט לשקילת ניתוח.

את סוג הניתוח יקבע האורתופד וימליץ על ההנחיות לאחר מכן. אך כמעט תמיד לאחר ניתוחים אורתופדיים, ובייחוד הקשורים לספורטאי, המטופל יתבקש להשלים שיקום פיזיותרפיה כחלק מתהליך ההחלמה.

תהליך השיקום הפיזיותרפי הינו חלק משמעותי מאוד  ומהווה חלק בלתי נפרד מהניתוח עצמו. הוא זה שיקבע את אופן ההחלמה, יחזיר לתפקוד, יפחית בכאבים, יאיץ את מהירות ההחלמה ולבסוף יאפשר החזרה לפעילות ולתחרויות.

תהליך השיקום מתאפיין בקשר הדוק בין הספורטאי הפצוע לפיזיותרפיסט הספורט המטפל בו.  התהליך בנוי על סדרת מפגשים. במפגש הראשון הפיזיותרפיסט יעריך את הספורטאי, יעבור על החומר הרפואי ועל נתוני הניתוח שעבר ויקבע תכנית שיקומית מתאימה עבורו. קיימים פרוטוקולים לשיקום המהווים את הבסיס לקביעת התכנית אך פיזיותרפיסט הספורט יתאים את הפרוטוקול באופן אישי למטופל לפי הנתונים שיאספו בפגישה. תכנית השיקום תכלול מרכיבים של הקלת הכאב, שיפור טווחי התנועה, חיזוק שרירים והחזרה הדרגתית לפעילות ולתחרויות. במפגשים הבאים הפיזיותרפיסט יבדוק את הספורטאי ויאמוד את השיפור. בכל ביקור תתבצע הערכה מחדש ויוחלט האם וכיצד ניתן להתקדם לשלב הבא בתהליך השיקום.

סדרת המפגשים אינה קבועה בזמן ובתדירות ותקבע על ידי הפיזיותרפיסט והספורטאי יחד לפי מה שיוחלט בשיחה ולאור מצב הספורטאי. שיקום יכול להמשך ממספר שבועות ועד למספר חודשים ואף שנה ויותר, כתלות בפציעה ובניתוח  אותו עבר.

צוות הפיזיותרפיסטים במרפאת אקסטרא מומחה בטיפול בספורטאים ובשיקום לאחר ניתוחים אורתופדיים שונים.  אנו עוסקים בשיקום ספורטאים רבים לאחר ניתוחים ובייחוד ניתוחים:

  • שחזור רצועה צולבת קדמית בברך
  • תפירת גידים בכתף
  • תיקון והטרייה של קרע במיניסקוס
  • ניתוח לייצוב כתף בשל פריקות חוזרות
  • קיבוע חוליות בגב

אז אם נפצעתם ועברתם ניתוח אורתופדי אתם מוזמנים להתקשר ולקבוע תור עם אחד הפיזיותרפיסטים שלנו להערכה ראשונית וקבלת תכנית שיקום במטרה להחלים ולחזור מהר ככל הניתן לתפקוד ולפעילות.

ליצירת קשר וקבלת פרטים

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן