ד"ר טל ליבנה

ד"ר טל ליבנה

רופא ספורט

ד"ר טל ליבנה

MD מומחה ברפואת משפחה ורפואת ספורט

בוגר לימודי רפואה בטכניון, חיפה ותכנית ההתמחות של מכבי שירותי בריאות בחיפה. את הכשרתו כרופא ספורט עבר בארץ, תחילה במחלקה האורתופדית בבית חולים רמב"ם ולאחר מכן בתכנית ללימודי המשך ברפואת ספורט – אוניברסיטת תל אביב. בנוסף, במוסדות שונים בחו"ל – מרפאת הועד האולימפי האיטלקי ברומא, קורס רופאי קבוצות מתקדם של הקולג' האמריקאי לרפואת ספורט בארה"ב וכנסים שונים. מרצה לרפואת ספורט לסטודנטים בפקולטה לרפואה בטכניון ובצפת וכן מרצה לרופאי משפחה בטכניון ובאוניברסיטת תל אביב. בעל ניסיון עשיר בטיפול בספורטאים במספר מרפאות ספורט בארץ ובעולם ובמגוון רחב של בעיות ומחלות אצל הספורטאי.

ספורטאי פעיל מזה 25 שנים. כיום עוסק בעיקר בטיפוס צוקים וריצות ארוכות. פעיל גם בתחומים רבים – אופניים, שחייה, אומנויות לחימה, סקי ועוד..
טל מתגורר בחיפה יחד עם אשתו ושני ילדיו.
"הספורט תמיד היה חלק עיקרי בחיי. ההבנה הראשונית על הצורך ברופא ספורט הגיע אלי עוד בהיותי סטודנט לרפואה. בשל פציעת כתף כתוצאה מטיפוס פניתי לאורתופד לבדיקה. לאחר בדיקה קצרה קיבלתי הנחיה להפסיק לטפס באופן מוחלט וכי לא תהיה לי אי פעם אפשרות לחזור לספורט זה. מכיוון שהחלטתו נראתה לי מעט תמוהה, התחלתי להתעניין וללמוד את הנושא לעומק. למדתי כיצד הגישה של מי שאינו מכיר את תחום רפואת הספורט יכולה להיות מוטעית, כיצד תחומים רבים ברפואה לוקים בחסר בכל הקשור להתמודדות עם ספורטאים ולבסוף התחלתי לעסוק בזה באופן מקצועי. היום אני מטפס גם 4-5 פעמים בשבוע ללא כל בעיה עם הכתף..".

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן