*המידע שבמאמר הוא מידע כללי ואין לראות בו המלצה כלשהי לטיפול כלשהו ובכל מקרה יש להתייעץ עם רופא מוסמך.
להתייעצות עם ד"ר טל לחצו כאן

מה ההבדל בין פיזיותרפיסט רגיל לפיזיותרפיסט ספורט?

מתאמנים? מעולה! כל אחד יודע שספורט טוב לבריאות, אבל לעתים אנחנו נתקלים בכאבים או אתגרים בתנועה וזקוקים לעזרה של פיזיותרפיסט. לפני שאתם בוחרים אחד, כדאי שתדעו כיצד פיזיותרפיסט ספורט שונה מפיזיותרפיסט רגיל ובמה הוא יכול לסייע לכם.

רבים נוטים לחשוב שפיזיותרפיה נכנסת לתמונה רק במקרים שבהם צצה בעיה, אבל למעשה מדובר במקצוע בריאות שעוסק לא רק באבחון ושיקום, אלא גם במניעה של בעיות במערכת התנועה. פיזיותרפיה מתייחסת לגוף כמכלול ולוקחת בחשבון את העצבים, השרירים וכן את השלד.

בעוד שקיימים ענפים רפואיים שבהם המטופל נתפס כחסר אונים, הפיזיותרפיה שמה אותו במרכז ומעניקה לו אחריות. הוא לא רק עובר בדיקות אבחנתיות ומקבל טיפול מהפיזיותרפיסט, אלא חוזר הביתה כשבאמתחתו תרגילים מותאמים אישית.

מי זקוק לפיזיותרפיסט המתמחה בספורט?

רבים נוטים לחשוב שפיזיותרפיסט המתמחה בספורט מטפל רק בשחקנים מקצועיים מהנבחרות המובילות והוא חיוני במיוחד בטיפול בפציעות ספורט. אנחנו כאן כדי לבשר לכם שכל מי שעוסק בפעילות גופנית יכול להפיק תועלת מפיזיותרפיסט ספורט ושלא מדובר בפריבילגיה ששמורה רק למקצוענים.
זה לא משנה אם את הולכת לשיעורי TRX פעמיים בשבוע או שוחה;
או שאולי אתה משחק כדורסל עם החברים קבוע מידי שבוע או רוכב על אופניים לעיתים קרובות;
בכל אחד מהמצבים הללו, אתם מפעילים את הגוף, לרבות השרירים ומערכת העצבים והדבר דורש יחס מיוחד, מפיזיותרפיסט מומחה, שהטיפול שלו יאפשר החלמה מהירה יותר וכן מניעה של פציעות נוספות בעתיד.

מה שונה בגישה של פיזיותרפיסט ספורט?

פיזיותרפיסט המתמחה בתחום הספורט יודע כיצד לאבחן ולטפל באופן ממוקד שמותאם במיוחד לצרכים של הספורטאים ולאתגרים שאיתם הם מתמודדים.
רבים פונים לפיזיותרפיסט בעקבות פציעות ספורט; בעיות נפוצות כמו נקע בקרסול או כאב גב דורשות התמודדות שונה לחלוטין בהתאם למצב של המטופל, במיוחד בהקשר לרמת הכושר שלו, ומטרותיו הספורטיביות.
כאן בדיוק נכנס הפיזיותרפיסט שמתמחה בספורט ופציעות ספורט ויודע כיצד להנחות את המטופל להמשך הפעילות, כך שההפוגה שלו או הירידה בעצימות האימונים תהיינה מינימליות והחזרה לשגרת האימונים תהיה המהירה ביותר.

מעבר לטיפול פיזיותרפיה מקצועי ומקיף, אנחנו במרפאת אקסטרא יודעים כיצד להתאים את התרגילים האפקטיביים ביותר לחיזוק של הגוף. כל מטופל חוזר הביתה כשהוא יודע בדיוק אילו מתיחות ותרגילים לעשות, כאשר שיתוף הפעולה מסייע לקדם את התהליך בצורה מהירה ומדויקת יותר.

אנחנו יודעים שאתם רוצים לחזור לעסוק בספורט החביב עליכם

העבודה עם ספורטאים, החל מחובבים ועד מקצוענים שמשחקים בליגות המובילות, העניקה לנו פרספקטיבה ברורה על העוסקים בספורט. מעבר לחוזק השרירים וההחלמה המהירה יותר, לעומת האוכלוסיה הכללית, יש את המקום הגדול שמשחק הספורט בחיי הספורטאי, שמעוניין לחזור לשגרה בלי להתעכב ולנוח.
בדיוק בגלל זה חשוב לנו להעניק טיפול בצורה ממוקדת ולהחזיר את פונקציונליות התנועה במהירות הרבה ביותר.

תגיות: